• slide 1
  • slide 2

    Featuring our responsive slideshow module, Hot Slicebox

  • slide 3

    This template comes in several different color variations for all tastes

  • slide 4
  • slide 5

Historie firmy sahá a do roku 1927, kdy Rudolf Šmerda začíná budovat vlastní dílny a zakládá nábytkářskou firmu.

Zakladatel Rudolf Šmerda se řemeslu vyučil ve Vídni, kam byl poslán svými nevlastními rodiči. Po vojenské službě na italské frontě se vrátil do Bořitova, kde pracoval v malé dílně u svého bratra. V roce 1927 po náhlém úmrtí svého bratra postavil stolařskou provozovnu.

Firma se zaměřila na výrobu kvalitního dýhovaného a masivního nábytku v menších sériích. další aktivitou firmy byla výroba a realizace bytových i veřejných interiérů dle návrhu významných brněnských architektů. Důkazem úspěšnosti v této oblasti jsou realizace interiérů vlastních bytů architektů Fuchse a Tymnicha v Brně.

Za druhé světové války, dle nařízení úřadů, byla výroba ve firmě zaměřena na potřeby německé armády.

Po jejím skončení se činnost firmy začala úspěšně rozvíjet až do roku 1950, kdy byla znárodněna a začleněna do družstva Dělrobna-Dubor. Po zrušení družstva převzal výrobní objekty národní podnik UP závody Rousínov.

V roce 1994 syn zakladatele firmy arch. Rudolf Šmerda navázal na tradici výroby nábytku a založil vlastní firmu, která se dnes prezentuje pod obchodním názvem NÁBYTEK ŠMERDA. Arch. Rudolf Šmerda dříve pracoval jako konstruktér v ateliéru arch. Cubra. Postupně byl pověřován výstavními akcemi. Jeho práce spočívala ve vytváření expozic v pavilonech pro výstavy nábytku. Tyto expozice navrhoval na našem území, ale také v Moskvě, Budapešti, Paříži a dalších.

V současnosti se firma specializuje na dodávku kuchyní s kompletním servisem, výrobu kvalitních matrací včetně dodávek ložnicového programu a výrobu atypického nábytku. Již v roce 1927 byl kladen důraz na kvalitu vlastních výrobků a vstřícný přístup k zákazníkům. Nastavenou úroveň zachováváme i nadále a pokračujeme v rodinné tradici.

rodina

Realizace

realizace
realizace
realizace
realizace
realizace
realizace

 

DAVID ŠMERDA
výroba nábytku

Tel: +420 724 825 715
e-mail: david@nabytek-smerda.cz

PETR ŠMERDA
výroba matrací

Tel: +420 602 573 619
e-mail: petr@nabytek-smerda.cz

Brněnská 271
679 21 Černá Hora

Instagram  facebook